0312 312 12 21
info@yaslibakimiturizmi.com

Üçüncü Uluslar Arası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi  01 - 02 Ekim 2015 ANKARA Sheraton Hotel

Berrin Benli

Berrin Benli

Kurucu Ortak, Novusens İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü

 

1963 Ankara doğumlu olan Benli, 1986 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2003 yılında Arizona University of Phoenix’in Executive MBA kapsamındaki “Global Management Programı”na devam etmiştir.


Bilişim Endüstrisinde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Benli, çeşitli uluslararası kurumlarda çalışmıştır. 12 yıllık Oracle Corporation deneyiminde, gerek Türkiye’de, gerekse Bölgesel (35’ten fazla ülkeyi kapsayan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi) ve Küresel (Amerika, Avrupa ve Ortadoğu Afrika, Asya Pasifik) çeşitli üst düzey yönetim rollerinde çalışmıştır. Avrupa ve Orta Doğu Afrika Bölgesi Destek Hizmetleri Bölümü’nde 35 ülke arasında “En İyi Ülke Destek Hizmetleri Direktörü” ödülünü alan Benli, “Müşteri Memnuniyeti”, “Çalışan Memnuniyeti”, “Finansal Performans” kategorilerinde, Türkiye adına “En Başarılı Ülke” ödüllerini pek çok yıl üst üste kazanmıştır. 2000 yılında, Türkiye Bilişim Medyası tarafından “e-Arena’da ilk Türk” başlığı ile, uluslararası platformda ilk Türk Kadın unvanına layık görülmüştür. 

Intel Türkiye’deki çalıştığı İnovasyon Merkezi’nde pek çok proje yürütmüş olan Benli, İnovasyon ve Girişimcilik alanındaki çalışmalarını, 2009’da kurmuş olduğu, Bilim, Teknoloji ve İnovasyon alanında Türkiye’nin ilk bağımsız ve özel “Düşünce Kuruluşu” (Think Tank) organizasyonu olan “NOVUSENS - İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü”nde profesyonel olarak devam ettirmektedir. Benli, BİT’te en hızla büyüyen “Veri İnovasyonu” alanında 2013 Eylül ayında “Büyük Veri Enstitüsü”nü kurmuştur. 2014 Şubat ayında da “Akıllı Şehirler Enstitüsü”nü kuran Benli, gerek Türkiye’de, gerekse yurtdışında bu alandaki uzman kurum ve kuruluşlarla stratejik işbirlikleri geliştirerek, yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi için çalışmaktadır.